Mamy dla Was trochę propozycji :)

Witajcie Przedszkolaki

1/Czy wiecie czego potrzebują dzieci na całym świecie?

Wszystkie dzieci pragną miłości i radości. Zapraszamy do wspólnej zabawy z rodzeństwem bądź przyjaciółmi przy piosence pt.” Jesteśmy dziećmi „- z cyklu Piosenki dla dzieci – Śpiewające Brzdące https://www.youtube.com/watch?v=7K3_mSb1zRQ .

2/ Zabawy z balonami, to idealne propozycje na wiosenno – letnie długie i ciepłe dni. Zebraliśmy kilka ulubionych zabaw i eksperymentów zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Każda z nich jest prosta w wykonaniu, a najważniejszym motywem przewodnim są wspomniane balony.

1. Bitwa na balony wodne i rzut do celu –

Na początek jedna z ulubionych zabaw wszystkich dzieci, czyli balony wodne i rzut do celu – idealna na przyjęcie urodzinowe, dzień dziecka czy jako rodzinna rozgrywka podczas ciepłego weekendu. Druga propozycja to rzut do celu – z wyznaczonego miejsca rzucanie wypełnioną wodą balonów, każde uderzenie w tarczę to odpowiednia ilość punktów. Oprócz zabawy z balonami dzieci mają świetny trening koordynacji i siły.

2. Malowanie balonami wodnymi – zabawy plenerowe z ciepłą i zimną wodą wzbogacone farbami i kolorowymi balonami to połączenie najbardziej lubianych przez dzieci form aktywności. Dzięki takiemu połączeniu oddziałujemy niezwykle silnie na dziecięce zmysły i wyobraźnię. Kolory, powietrze, światło, dotyk, woda, dźwięki, jednym słowem to nie tylko zabawa, plastyczna, ruchowa ale również niezwykłe sensoryczne doznania. Do zabawy oprócz balonów wodnych wykorzystujemy duże brystole i zwykłe farbki w tubach.

3. Balonowe gniotki – samodzielnie wykonane gniotki, to dla dzieci podwójna frajda. Na początku wsypujemy mąkę do wysokości 1/2 lub 3/4 butelki w zależności od wielkości balona. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę, wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę. Wypełniony mąką balon ściągamy z butelki, spuszczamy powoli powietrze związujemy go i zabieramy się za dekorowanie.

4. Eksperyment z balonem – Do butelki wlewamy około szklanki octu, a do balona wsypujemy około 2 łyżeczki sody. Potem zakładamy balon na butelkę, przesypujemy zawartość sody z balona do butelki z octem i obserwujemy. Po wymieszaniu składników następuje reakcja chemiczna: bąbelkowanie i pienienie się, wydziela się gaz (dwutlenek węgla), który wypełnia nasz balon.

5. Balon z wykałaczką eksperyment – ciekawa zabawa z balonami, czyli dlaczego balon nie pęka?

Do tej zabawy i eksperymentu potrzebujecie długą wykałaczkę, wodę oraz balon. Balon dmuchamy do średniej wielości, tak aby zostało jeszcze trochę rezerwy i zawiązujemy go. Następnie moczymy wykałaczkę w wodzie i delikatnie przebijamy za jej pomocą balon od dołu, gdzie wiązaliśmy balon, do góry – w miejscu, gdzie jest najwięcej gumy (takie najciemniejsze miejsce). Balon został przekłuty wykałaczką w miejscu najmniejszego naprężenia gumy (spód i wierzch) ale nie pękł, ponieważ w tych miejscach działa największa siła spójności cząsteczek, z których zbudowany jest balon.

Życzymy wesołej zabawy balonami!

3/Czy wy wiecie, czy wy wiecie, jakie dzieci są na świecie ? Małe, średnie i te wielkie – wszystkie pięknie uśmiechnięte.

❤️ Zapraszamy na film: ?” My Dzieci Świata” – jest przygotowany dla Was Drogie Dzieci, by poznać kolegów -? dzieci z różnych stron świata.

Zapamiętajcie z jakich stron były dzieci ?

Gdzie odkryto czekoladę?

Miłych wrażeń podczas słuchania i oglądania filmu! – https://www.youtube.com/watch?v=zl_dYe03Yx0

Pozdrawiamy Was serdecznie