Przesyłamy naszym Przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka :)

Garść ciekawostek o Dzieciach

– Naukowcy z Michigan i Montrealu dowodzą, że częste oglądanie telewizji przez małe dzieci zwiększa ryzyko słabych wyników w nauce oraz problemów zdrowotnych przed ukończeniem 10 roku życia.

– Według badaczki Corinne Sweet, przeciętna kobieta przewija niemowlę średnio w 2 minuty i 5 sekund, podczas gdy mężczyźnie zajmuje to zaledwie 1 minutę i 36 sekund. Panowie, okazują się być bezkonkurencyjni w zmienianiu pieluch 😉

– Jedną z pierwszych umiejętności, jakie nabywa nowo narodzone dziecko jest śmiech 🙂 – to oznaka czystej, niewinnej radości.

– Noworodki mają wrodzoną umiejętność pływania, jednak po upływie 4-6 miesięcy umiejętność ta zanika i całej zabawy trzeba uczyć się od nowa

– Dziecko w wieku trzech lat zaczyna uświadamiać sobie swoją płeć i zachowywać się w odpowiedni sposób.

– Chwilę po porodzie, kiedy lekarz kładzie dziecko na brzuchu mamy, maluszek od razu zaczyna przemieszczać się w stronę jej piersi, mimo że tak małe dziecko wydaje nam się całkowicie bezbronne, doskonale wie, gdzie znajduje się pokarm mamy.

– Badania udowadniają, że kiedy dziecko ma na talerzu 6 kolorów, jest zainteresowane jedzeniem. Także jeśli chcesz, żeby Twoja pociecha pokochała jedzenie, koniecznie wybieraj kolorowe składniki.

– Udowodniono, że już w okresie płodowym, dziecko przyzwyczaja się do głosu mamy. Podczas dorastania stały kontakt z dzieckiem to najlepsze, co możesz mu dać. Niektórzy wierzą, że podczas choroby to właśnie głos mamy najlepiej koi ból malucha. Najgorsze, co możesz zrobić, to nie rozmawiać z dzieckiem.

– Wszystkie dzieci rodzą się z niebieskimi oczami. Dopiero jakiś czas po porodzie ich oczy zmieniają kolor na inny.

– Dziecko w wieku przedszkolnym śmieje się średnio 400 razy dziennie 😀

– Obliczono, że przeciętny czterolatek zadaje 437 pytań dziennie 🙂

– Dzieci, u których brak wyraźnych różnic w pracy obydwu rąk, nazywamy oburęcznymi. Zdarza się to raz na 100 przypadków.

– Rodzice marzący o prezydenturze swojego dziecka powinni zapewnić mu rodzeństwo 🙂 Żaden z 44 prezydentów USA nie był jedynakiem. Warto też pomyśleć o odpowiednim miejscu porodu. Winston Churchill przyszedł na świat w damskiej toalecie…

(źródło: newbay.eu)